نکات مهم در خرید کفش

نکات مهم در خرید کفش

احتمالا  برای شما هم پیش آمده که کفشی را خریده اید و بعد از یک بار پوشیدن ، متوجه شده اید که آن کفش برای شما مناسب نیست و پاهایتان را اذیت می کند. توجه داشتن به نکات مهم در خرید کفش، باعث می شود که تجربه بهتری از پوشیدن کفش هایتان داشته باشید و چون کفش مناسب پاهایتان را انتخاب کرده اید، بتوانید مدت طولانی تری از آن ها استفاده کنید و به این صورت در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.


نکات مهم در خرید کفش

نکات مهم در خرید کفش ؛ سایز و شکل پا

 

قطعا یکی از نکات مهم در خرید کفش ، توجه داشتن به سایز و شکل پا ها است. سایز پا ، شماره ای است که برای هر فردی مخصوص به خود است و هر کس شماره سایز کفش خود را می داند . اما موارد خاصی هم وجود دارد که دانستن سایز به تنهایی کافی  نیست و باید در هنگام خرید کفش نکات بیشتری را مد نظر قرار داد. از جمله:

  • بعضی از افراد سایز پا های متفاوتی دارند؛ به این معنی که یکی از پا ها ممکن است به اندازه یک یا دو شماره بزرگ یا کوچک تر باشد که البته یک مسأله طبیعی است. این افراد باید هنگام خرید، هر دو سایز را امتحان کنند و مقداری با آن راه بروند و هرکدام که مناسب تر بود را خریداری نمایند.
  • شکل پا در افراد مختلف، متفاوت است. در بعضی از پاها انگشت شصت از همه انگشتان بزرگ تر است. در بعضی پاها دو انگشت اول و در بعضی پاها دو انگشت وسط بزرگ تر هستند. لازم است که هنگام خرید به شکل پا توجه کنید. کفش های نوک تیز با وجود محبوبیت بین خانم ها و جوانان برای همه ی پاها مناسب نیستند. بهتر است کفش هایی را انتخاب کنید که در قسمت پنجه فضای کافی برای قرار گیری راحت همه انگشتان داشته باشند. معمولا این نوع کفش ها پنجه ای به شکل گرد و پهن دارند.

 

توجه داشته باشید که

  • هنگام خرید کفش به ارتفاع و ضخامت پای خود توجه کنید. ممکن است سایز کفش مناسب طول پای شما باشد ، اما از نظر ضخامت و ارتفاع پا ، بعد از کمی پیاده روی شما را اذیت کند.
  • یکی از نکات مهم در خرید کفش این است که قالب سایز ها با هم متفاوت اند. به عنوان مثال ممکن است سایز چهل کفش های یک برند، بزرگ تر از سایز چهل کفشی از برند دیگر باشد.

زمان مناسب  خرید کفش

بهترین زمان برای خرید کفش، عصر ها  و ساعات پایانی روز است؛ زیرا در این اوقات پاها پس از فعالیت روزانه کمی متورم شده و اندازه مناسب کفش را نشان می دهند.

 

جنس کفش

 

کفش هایی با جنس چرم طبیعی برای پاها راحت تر هستند و به دلیل داشتن منافذ و سوراخ های بسیار ریز امکان تهویه خوبی برای پا فراهم می کنند. برای پیاده روی در فصول گرم سال، می توانید کفش های خنک پارچه ای را انتخاب کنید.

 

انتخاب کفش مناسب برای موقعیت های  مناسب

 

یکی دیگر از نکات مهم در خرید کفش، این است که برای هر موقغیتی کفش مناسبی انتخاب کنید. به عنوان مثال کفش مناسب مهمانی و مجالس ظاهری لوکس و تزئینی دارد و جنبه راحتی آن کمتر مورد توجه قرار می گیرد ( که البته اشتباه است) . اما در انتخاب کفش مناسب فعالیت روزانه و کار باید توجه داشت که کفش استاندارد بوده و به اندازه کافی راحت باشد.

 

انتخاب کفش استاندارد

 

کفش استاندارد امکان تهویه مناسب را برای پاها ایجاد می کند، وزن سبکی دارد و کفی آن طوری طراحی شده است که به پا و ستون فقرات فشار وارد نکند. وجود  یک تا دو سانتی متر کفی ، باعث راحتی بیشتر بدن هنگام پیاده روی و فعالیت  روزانه می شود.

پیش از خرید حتما به اندازه کافی با کفش ها راه بروید تا از راحتی و مناسب بودن آن مطمئن شوید.

بروز پوشان وارد کننده و تولید کننده مستقیم انواع کفش های زنانه ، مردانه و اسپورت ، آماده ارائه اطلاعات تکمیلی برای خرید عمده کفش و کیف از سایت پخش در تهران و قشم می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

به اشتراک بگذارید :